Jak przygotować się do sesji ciążowej?

 

Każda kobieta a zwłaszcza w stanie błogosławionym – ma zawsze masę pytań. Wiem to z doświadczenia – więc ułatwię Ci przynajmniej tą kwestię co i jak z sesją brzuszkową o której właśnie pewnie myślisz!

Gdzie sesja ciążowa?

Opcje miejsca są trzy – i to Ty wybierasz: studio, plener lub Wasz dom. Jakie są różnice? Przede wszystkim jeśli decydujesz się na zdjęcia w plenerze (park, spacer, las) musisz brać pod uwagę, że jesteśmy zależni od pogody, na która niestety nie mamy wpływu. Słysząc o sesji w studiu wiem, że niektórzy (zwłaszcza tatusiowie!) są przerażeni i mają przed oczami wizję sztuczności, pozowania. Nic bardziej mylnego! Na naszym godzinnym spotkaniu może zrobimy kilka ujęć typowo „pozowanych”. Resztę czasu wygłupiacie się! Tak tak dobrze czytasz. Najbardziej zależy mi na Waszej naturalności i miłości więc chcę abyście czuli się jak u siebie, a studio mam urządzone jak przytulne mieszkanie więc atmosfera jest ku temu idealna!

Który miesiąc jest najlepszy na zdjęcia ciążowe?

Jeśli chodzi o najlepszy miesiąc ciąży do robienia zdjęć – to uważam, że jeśli nawet w piątym miesiącu widać już krągłości to nie ma na co czekać. Najważniejsza jesteś Ty i Twoje samopoczucie – a nie przewidzisz czy pod koniec ciąży będziesz się czuła mniej atrakcyjna. To ma być przyjemność i miła pamiątka na którą będziesz patrzyła i wspominała wyjątkowy czas a nie spuchnięte kostki 😉

Co z makijażem i fryzurą do zdjęć?

Do każdej mojej sesji masz możliwość zarezerwowania profesjonalnego makijażu i fryzury u jednej z moich wizażystek. Nie musisz tego robić osobno – wystarczy, że mi powiesz. Wtedy całość naszego spotkania będzie trwała max 2 godziny. Makijaż do zdjęć będzie bardzo naturalny – nie obawiaj się, że nie będziesz sobą. Zajmiemy się Tobą kompleksowo abyś miała czas na relaks, pyszną kawę czy herbatę i babskie ploty, bo uprzedam – jesteśmy gadułami i do pakietu dorzucamy spora dawkę śmiechu!

 

Jakie kolory, ubrania wybrać do zdjęć?

Zawsze stawiam na klasykę. Uniwersalność kolorów daje mi pewność, że patrząc na swoje zdjęcia za kilka lat nie będziesz myśleć: ale obciach! Staraj się unikać tego, że każdy ma na sobie inny wzór, napis. Nie musicie być w tym samym kolorze ale wystarczy aby je odpowiednio uzupełnić podobnymi barwami czy dodatkami. Możesz tu zerknąć jak odpowiednio łączyć barwy by powstały fajne zestawy setowe! Oczywiście bierz pod uwagę porę roku w jakiej się spotykamy. Dużym ułatwieniem jest ubieranie na „cebulkę” warstwowo – wtedy ściągnięcie sweterka już zmieni nam stylizacje. A i pamiętaj o wygodzie – możesz być nawet w dresie! Błagam Cię – nie zakładaj czegoś w czym nie lubisz chodzić. Tak samo z galowym ubiorem – czy tak chodzicie na co dzień? Nie sądzę a skoro wybierasz mnie na Waszego fotografa to wiesz, że przede wszystkim stawiam na naturalność!

Nie mam typowych ciążowych ubrań – co wtedy?

W studiu mam dość sporą garderobę w której spokojnie znajdziemy coś pasującego a niekoniecznie ciążowego. Przecież ciąża to nie stan w którym masz chodzić w czymś wyciągniętym. To czas kiedy promieniejesz i moim zadaniem jest tą kobiecość pokazać na zdjęciach! W nawet zwykłym przytulnym swetrze będziesz wyglądać bosko! Zaufaj mi i oddaj się w moje ręce a nie będziesz żałować.

 

Co jeśli nie umiemy pozować?

Zupełnie nic! Nie chce ustawiać Was w dziwnych, niekomfortowych pozycjach. Macie czuć się swobodnie. Tacy jacy jesteście. Oczywiście podpowiem jeśli coś będzie nie tak ale nic na siłę, bo to od razu będzie widać na zdjęciu!

Zdjęcia sama czy z mężem i rodzeństwem?

Tą kwestię zostawiam już Tobie, bo nikt nikogo na siłę nie przyprowadzi na zdjęcia. Zawsze namawiam jednak do szczerej rozmowy, bo potem mąż czy partner może żałować. Na naszym spotkaniu skupiam się przede wszystkim na Tobie i maluszku ale zdjęcia męskich, silnych dłoni obejmujących Cię zawsze są cudowne! A czy jest coś piękniejszego niż widok starszego braciszka czekającego na siostrzyczkę?

 

Czy mam coś zabrać na sesję?

Tak: dobry humor, uśmiech!Bo bez Twojego dobrego nastawienia mogę skakać i się wygłupiać i będzie to na nic (chociaż ruch to zdrowie!). Dzień przed spotkaniem koniecznie zadbaj o to abyś była wyspana, bo nawet najlepszy makijaż nie przykryje zmęczonych oczu. Jeśli decydujesz się na zdjęcia w plenerze nie zapomnij o środkach na komary czy kleszcze, butelce wody czy ulubionego soku.

Czy mogę zmienić termin sesji?

Nasze spotkanie umawiamy w momencie wpłaty zaliczki potwierdzającej termin. Oczywiście biorę pod uwagę sytuacje losowe czy choroby, które mogą się przytrafić dzień przed sesją. Informujesz mnie wtedy meilowo czy telefonicznie minimum 12 godzin przed sesją. Jestem w stanie wtedy raz zmienić Twój termin i ustalić nowy. Jeśli zmiana miałaby być ponowna to wymagam wtedy nowej wpłaty rezerwacyjnej, bo to jednak mój poświęcony czas i praca z której normalnie się utrzymuję.

 

Co po sesji? Kiedy dostanę zdjęcia?

Twoje zdjęcia wysyłam Wam zazwyczaj 1-2 dni po naszym spotkaniu. Dostajesz ode mnie linka do galerii i hasło. Są w niej miniaturki zdjęć już lekko obrobionych (zarówno w wersji kolorowej i czarno-białej). Z godzinnej sesji zazwyczaj wychodzi między 30-50 zdjęć. Nie robię na nich tylko retuszu cery – tym zajmę się minimalnie dopiero na zdjęciach przez Ciebie wybranych. Na Twój wybór (od razu zaznaczasz go w galerii i wysyłasz do mnie) czekam ok tydzień. Do wybranego pakietu zawsze możesz dokupić dodatkowe ujęcia czy zamówić te już wybrane w odpowiedniej ilości odbitek np dla dziadków. Potem czekam na wpłatę na konto i od momentu jej zaksięgowania w ciągu 1-2 tygodni Twoje zdjęcia w formie drukowanej są gotowe do odbioru w studiu. Jeśli wiesz, że nie dasz rady ich odebrać poinformuj mnie o tym i na Twój koszt wyślę je do Ciebie kurierem. Wersję elektroniczną dostajesz szybciej w formie linka do ściągnięcia zdjęć. I ciesz się swoją pamiątką na lata!